Pilulky, které neovlivní krevní tlak

Pokud máte vysoký krevní tlak, ztrácí váhu pomůže váš stav. Ale nemůžete bezpečně užít mnoho pilulky na potrava, které potlačují chuť k jídlu, protože takové léky mohou potenciálně zvýšit váš krevní tlak, varuje Mayo Clinic. Pokud nemáte jiné závažné zdravotní potíže, může vám lékař předepsat jiný typ pilulky na výživu nebo si můžete vyzkoušet léky proti blokování tuku, které jsou dostupné mimo prodejnu.

Over-the-Counter Alli

Alli je léky proti blokování tuku, které vám pomohou ztrácet váhu, konstatuje Mayo Clinic. Alli se skládá z 60 mg orlistatu, který zabraňuje tomu, aby tuk z vašeho jídla byl tráven ve vašem těle, procházíte podzemním tukem přes vaše střevní pohyby. Každým rokem můžete ztrácet o 3 až 5 liber více užíváním léku, než byste měli s dietními změnami a zvýšeným návykem při cvičení. Pokud však máte problémy s játry, jste těhotná nebo jste ošetřovatelé, neměli byste užívat žádný druh orlistatu.

Přípravek Orlistat

Lékař může předepsat 120 mg orlistatu a každý rok byste mohli ztrácet až 7 liber za měsíc, než byste měli s dietou a cvičením, podle Mayo Clinic. Přípravek orlistat je dostupný v jeho obecné formě nebo značce Xenical. Pokud však jedíte s vysokým obsahem tuku, riskujete nepříjemné vedlejší účinky, jako je například plyn, který způsobuje mastné špinění na spodním prádle a nekontrolovatelné pohyby střev. Také někteří uživatelé orlistatu tvrdí, že lék způsobil vážné poškození jater, okamžitě vyhledejte svého lékaře, jestliže trpíte žloutenkou nebo tmavou barvou moči při užívání orlistatu.

Předpis Bupropion

Bupropion je antidepresivum, které by vám lékař mohl předepsat “mimo označení”, který vám pomůže zhubnout, podle Národního ústavu pro diabetes a onemocnění trávicího ústrojí a ledvin. Tento lék nezvýší váš krevní tlak, ale může způsobit vedlejší účinky, jako je bolest hlavy, nevolnost, zvracení, ospalost a bolesti hlavy. Pokud po podání bupropionu pociťujete sebevražedné myšlenky, halucinace nebo potíže s dechem, měli byste okamžitě vyhledat okamžitou lékařskou pomoc.

Předepsaný topiramát

Topiramát, který se obvykle používá k léčbě záchvatových onemocnění, je další lék, který může lékař předepsat, aby vám pomohl zhubnout. Během užívání topiramátu byste neměli dodržovat dietu s vysokým obsahem tuku a nízkých sacharidů, jako je Atkins, varuje společnost PubMed Health. Můžete trpět vedlejšími účinky, jako je zmatenost, nervozita, agresivní chování, výkyvy nálad, deprese, bolesti hlavy a slabost při užívání topiramatu. Pokud se tyto příznaky zhorší nebo nezmizí, zavolejte svého lékaře.