Proč není inverzní tabulka doporučena pro někoho s úplným nahrazením kolena?

Inverzní tabulky snižují tlak páteře, což může být přínosem pro typického uživatele. Ale představují zdravotní rizika pro jedince s úplným nahrazením kolena. Tato rizika jsou větší než jakýkoli potenciální přínos. I když pravděpodobně nebudete moci používat tradiční inverzní tabulku, alternativní terapie dekomprese páteře jsou k dispozici pro úlevu od bolesti zad.

Vzhledem k tomu, že inverzní tabulky snižují krevní oběh na nohy, a to i krátkodobě, máte větší riziko, že máte krevní sraženinu, což je hlavní zdravotní komplikace. Zvláště byste měli být obezřetní, pokud lékař předepisuje ředidla krevního řezu po náhradě kolene, protože 90 stupňů inverze významně zvyšuje riziko komplikací.

Ačkoli operace nahrazení kolenního kloubu způsobuje větší mobilitu pro většinu lidí, nebudete mít stejný rozsah pohybu v kolenou, který jste udělali s původním kloubem. Americká akademie ortopedických chirurgů uvádí, že i když můžete obnovit mnoho z vašich běžných činností, vaše umělé koleno nemá stejné vlastnosti původního kloubu. Implantát kolena je mírně slabší a nemůže se vyrovnat se stejnými napětími a tlakem, které jste mohli mít u zdravých kolenních kloubů. Některé činnosti a dokonce pozice, jako je například klečení, způsobují větší napětí na kolene a měly by být minimalizovány, aby nedocházelo k žádným škodám. Vzhledem k tomu, že inverzní stoly mohou vyvíjet tlak na svaly a vazy v oblasti kolen, Americká akademie ortopedických chirurgů doporučuje, aby se po tomto postupu vyhnuly inverzní tabulky.

Vedle vážných zdravotních rizik mohou inverzní stoly působit na kolena a kotníky, což může být velmi bolestivé. Můžete se setkat s většími bolestmi a nepohodlí, které trvají dny po použití inverzní tabulky. Kromě toho tato bolest naznačuje, že oblast kolena je stresovaná a může potenciálně způsobit komplikace s náhradními koleny. Kvůli úhlu a tahové síle, inverzní stoly způsobují po celkové náhradě kolena více škod než dobrá.

Inverzní židle nabízejí podobné výhody pro tabulky s výrazně sníženým rizikem zranění. Inverzní úhel v židlích je mnohem méně závažný a snižuje tlak na kolenní klouby. Invertní židle však stále nemusí být bezpečné pro každou osobu, která má používat. Diskutujte o možnosti použití inverzní židle u svého lékaře nebo ortopedického chirurga, abyste zjistili, zda je pro vás vhodný.

Snížený krevní tok

Nadměrné namáhání

Bolest a nepohodlí

Inverzní židle možné