Nejlepší žehličky pro hráče seniorů

Golfové kluby jsou navrženy tak, aby splňovaly potřeby vaší konkrétní úrovně schopností a rychlosti výkyvu. Starší, robustní hráč golfu v úžasné fyzické kondici může hrát stejný žebřík jako profesionál PGA Tour. Nicméně, protože většina lidí ztrácí sílu, sílu a koordinaci v době jejich věku, senior golfisté by měli zvážit kluby, které pomáhají kompenzovat účinky stárnutí. Široká škála žehliček může vaše hra v růžové.

Rychlost výkyvu pravděpodobně klesne, jak jste starší, takže potřebujete žehličky, které jsou flexibilnější, aby se udržely co nejvíce vzdálenosti. Pokud klesá rychlost švihu, klub whippier může v okamžiku nárazu dodat větší míře energie. Jak vysvětluje TaylorMade, klouby hřídele jsou obvykle zařazeny jako dámy, pro rychlosti kyvadla pod 60 mph, seniory, pro rychlosti kyvadla mezi 60 a 70 mph, pravidelné, pro rychlosti kyvadla 70 až 80 mph, tuhé pro rychlosti od 80 do 90 mph a extra Tuhá pro rychlosti nad 90 km / h.

Lidé obecně ztrácejí koordinaci ve stáří a golfisté, kteří tak učiní, pravděpodobně chtějí častěji vynechat místo na žehličích žehličkách, což je jejich vzdálenost a přesnost. Zlepšovací hračky a vylepšovací žehličky s max či super hrami se vyrábějí s větší hmotností, která se rozděluje kolem klubového plátna a tím i většího sladkého místa. Podešve jsou širší, což vás brání kopnout do trávníku tak hluboce a bít žehličku tuku. A těžiště je nižší, což usnadňuje spuštění míče do ovzduší. Takže pokud se s míčem neotevíráte, může být řešením přechod na více odpouštějící žehličky.

Golfový sál slávy člen Johnny Miller radí seniory ke snížení kickpoint na jejich žehlicích. Bod kickpoint je oblast na hřídeli, která má nejvíce ohýbání, a to ovlivňuje let míče. Jak píše Miller v “Golfovém týdnu”, snižování kickpointu vede k vyšší trajektorii s dodatečným naložením. Miller také doporučuje přidání nějaké váhy klubu hlavy přidat výbušnost k vašim záběry. Nicméně, tato rada je v rozporu s konvenční moudrostí, která tvrdí, že lehčí klubové hlavy vám pomohou vytvářet vyšší rychlost headheadu.

Jako guru golfového klubu Tom Wishon píše v “Odkazy časopisu”, “Neexistuje taková věc jako univerzální golfové hole. Nemusíte kupovat obleky z univerzálního stojanu, tak proč Totéž s kluby? ” Dobrý klubový technik se shoduje se zařízením se svými houpavými a fyzickými schopnostmi a oba se mohou časem měnit. Přestože klubové vybavení bylo kdysi vyhrazeno elitním golfistům, je nyní k dispozici masám na mnoha golfových hřištích a golfových obchodech. To je dobrá věc, říká Wishon. “Čím horší jste, tím více budete potřebovat vlastní vybavení,” píše Wishon.

Zůstat flexibilní

Technologie k záchraně

Nakopni to

Na míru