Nejlepší ošetření vlasů a břitvy

Poškrábání vlasů a červené značky břitvy může být nerovná cesta, pokud nevíte, jak s nimi zacházet. To, co možná nevíte, je, že tyto malé červené holení, známé jako pseudofolliculitis barbae, nejsou ničím jiným než uchycenými vlasy. Nejlepší ošetření zachycených vlasů a břitvy obsahuje důslednou čisticí rutinu, adstringenty na bázi alkoholu a trochu hydrokortisonového krému. Pokud nenarazíte, můžete navštívit dermatologa pro léčebné procedury v kanceláři.

Udržujte v čistotě

Vaše první obrana proti zašpiněným vlasům je čisté tělo. Umyjte si obličej a tělo denně jemným čisticím prostředkem formulovaným pro váš typ pleti. Pokud je vaše pokožka mastná, použijte bezolejový čistící prostředek s benzoylperoxidem nebo kyselinou salicylovou, v suché pokožce potřebujete krémovou čistič bez lipidů, který hydratuje pokožku. Umyjte si obličej v malých kruzích vzhůru, používejte na zbytek těla žínku a jemně odlepte kůži. Dobře opláchněte teplou vodou a vyčistěte obličej a tělo čistou utěrkou.

Otočte toner

Na bavlněnou kouli nalijte toner na bázi alkoholu kyselinou salicylovou a opatrně přemisťujte, kde jsou problémy s břitvou. Toner působí jako dezinfekční prostředek, který chrání další bakterie, čistí pokožku před nečistotami a olejem a pomáhá odstranit horní vrstvu pokožky přes břit. Ujistěte se, že to děláte dvakrát denně po každém očistění. Pokud chcete použít oblast zvlhčovače, ujistěte se, že je lehká a nekomedogenní, takže se póry dále nezavírají.

Extrahujte s péčí

Zatímco se narušené vlasy rozpustí samy o sobě, můžete proces urychlit odstraněním vlasů pomocí pinzety – před začátkem dezinfikujte pinzety s alkoholem. Sklouzněte špičatý konec pod smyčkou vrozených vlasů a jemně vytáhněte směrem nahoru. Chytněte vlasy pinzety a dejte je rychlý, rychlý tahání směrem k růstu vlasů. Poté potřete nějaký alkohol přímo na plochu a roztřepe se na velikost krému 1% hydrokortisonu.

Vyhledejte odbornou pomoc

Navštivte kosmetický dermatolog, který vám může poradit s dalšími trvalými možnostmi léčby. Může předepsat léky, jako jsou retinoidy, antibiotika a steroidy, které pomáhají léčit pokožku. Podle dermatológa založeného v Minneapolisu Charles E. Crutchfield III je jednou z nejlepších možností pro muže s přetrvávajícím pseudofolliculitis barbae laserové odstranění chloupků. Doporučuje léčbu jednou za měsíc po dobu čtyř až šesti měsíců a následnou léčbu jednou nebo dvakrát za rok. Další možností je elektrolýza, postup, který ničí růstovou oblast vlasového folikulu tepelnou energií.