Kdy je nejlepší čas na proteiny?

Získání lžíce v optimálním čase pro doplnění bílkovin může zvýšit hodně zasloužené výsledky při budování svalů. Protein je životně důležitá součást opravy a zotavení svalů. Pochopením, že všechny proteiny nejsou vytvořeny stejně, jednotlivci mohou provádět vzdělané výběry o typech a načasování proteinových produktů.

Účel

Proteinové doplňky opravují a budují svaly po intenzivním cvičení, které vytvářejí anabolický efekt na tělo. Proteinové třesy jsou nejdůležitější po cvičení v důsledku rozpadu svalů způsobené intenzivním cvičením. Podle dieta Channel, “úrovně syntézy bílkovin jsou zvýšeny po cvičení.”

Rychlá vs. pomalá

Dvě běžné formy bílkovinných doplňků jsou syrovátka a kasein. Každá odrůda se v těle rozkládá zcela odlišně. Podle článku, který organizuje Bodybuilding.com, “srvátkový protein rychle vyjednává přes žaludek a pak se rychle vstřebává do střeva.” Naproti tomu článek o webových stránkách o svalovině a síle uvádí, že “kaseinový protein je pomalé trávení a bohatý zdroj bílkovin, který pokračuje v podávání svalů až sedm hodin.” Použití obou typů bílkovin může zajistit správné zotavení po celou denní dobu.

Optimální časování syrovátky

Nejlepší čas na konzumaci syrovátkových koktejlů je před a po práci. Článek o Stay Fit Central vysvětluje důvod, proč je to, že “syrovátka se rychle pohltí a vstřebá po tom, co ji vypijete.” Rychlá míra trávení a absorpce umožňuje bílkovině a živinám pomoci tělu při aktivaci procesu obnovy. Konzistentní podávání živin a bílkovin před a po tréninku zajistí svalové zisky

Optimální časování kaseinu

Kaseinový protein se nejlépe používá před spaním a během dne. Tento typ bílkovin je známý jako bílkovina v noci, protože mnoho sportovců a kulturistů ji používá před spaním. Podle svalové hmoty a síly “většina oprav a přestavby svalů probíhá během spánku.” Pro primární svalovou regeneraci potřebuje organismus konstantní zásobu živin a bílkovin. Kazeín dodá tělu proteinový zdroj po dobu až sedmi hodin, což významně snižuje svalový katabolismus.

Proteinové doplňky jsou jen tak …

Proteinové koktejly hrají klíčovou roli při regeneraci a syntéze bílkovin v poškozených svalech. Lidé si ovšem musí pamatovat na to, že se nebudou spoléhat na bílkovinné doplňky jako na jediný zdroj bílkovin. Vyvážená strava plná chudého masa a jiných zdrojů bílkovin je nutná ve spojení s doplňkem.