Jaký je účel manželské licence?

Ve Spojených státech vyžaduje každý stát pár, aby získali manželský průkaz, který se také nazývá manželským osvědčením, aby se jejich manželství legalizovalo. Manželská licence je důkazem toho, že manželé mají nové právní povinnosti vůči sobě jako manžel a manželka, stejně jako osoby, které dostávají dávky sociálního zabezpečení, pojištění, lékařské a pozůstalostní dávky. Sňatečné licence také chrání proti nezletilým, rodinným a bigamovým svazům.

Dějiny

Před 16. stoletím bylo manželství soukromou dohodou mezi rodinami a zpravidla sankcionováno církví. V koloniální Americe byly vydány sňatečné licence k zabránění bigamii a legitimaci dětí. Jak se Amerika rozvíjela, vláda začala používat manželské licence jako způsob, jak ovládat, jaké rasy by se mohly vzít. V článku z New York Times “Užívání manželství v soukromí” Stephanie Coontz uvádí, že “ve 20. letech 38 států zakázalo bílým ženám, aby se sňali s černochy, mulatami, japonskými, čínskými, indiánskými, mongolskými, malajskými nebo filipínskými. Některé státy by nevydávaly licenci, pokud by byla nevěsta nebo ženich považována za závislou, opilou, mentálně nedostatečnou nebo předtím ženatou. Od poloviny do konce 20. století však byly tyto zákony zrušeny. Licence jsou dnes především pro právní a smluvní, nikoli pro zakázané účely.

Proces

Nevěsta a ženich jsou zodpovědní za získání licence osobně z kanceláře svého krajského úředníka v kraji, na který hodláte se vzít. Obvykle musíte platit poplatek a splnit určité požadavky, které se liší podle státu. Podpis svatební licence se stal součástí slavnostního aspektu moderní svatby. Licence je často podepsána až po svatebním obřadu, což znamená oficiální začátek manželství, kdy nevěsta, ženich a svědkyně svatby podepíší licenci. Některé státy také vyžadují podpisy svědků. Oficiant pak podá licenci pro pár.

Požadavky

Požadavky na manželský průkaz se liší v každém státě. Ve všech státech musíte předložit doklad totožnosti. Ve většině států musíte být nejméně 18 let, abyste se oženili. Nicméně v Mississippi mohou dívky mladší 15 let získat povolení manželství bez rodičovského povolení, podle Cornell University Law School. Některé státy vyžadují, aby jste provedli krevní test a dokázali totožnost, a někteří požádali o čekací dobu mezi registrací na licenci a skutečným sňatkem.

Kontroverze

Zatímco státy nemohou rasově diskriminovat manželství, páry stejného pohlaví bojují za právo na získání právního sňatku. Mnoho lidí, jako například přispěvatel New York Times Coontz, se domnívá, že práva s mandátem státu také diskriminují jak rovné, tak homosexuální nezosobané páry, protože jim jsou odepřeny stejné výhody jako manželské páry. Toto stanovisko je ostře zpochybněno, zejména z náboženských skupin, někteří, kteří si myslí, že manželství je posvátná instituce a že rozšiřování, které přijímá zákonná práva manželství, snižuje jeho tradiční kulturní účel.

Zábavný fakt

Získání manželské licence v Las Vegas je zčásti tak snadné kvůli nízkému poplatku a nedostatku čekací doby nebo krevní testy. Po hazardních hrách je manželský průmysl druhým největším generátorem příjmů v Las Vegas. V roce 2002 bylo ve městě vyvezeno více než 125 000 párů.