Bílý cukr vs. organická odpařená třtinová šťáva

Pokud se snažíte žít zdravější životní styl, můžete přemýšlet o tom, že váš bílý cukr nahradíte něčím trochu zdravějším. Organická odpařená třtinová šťáva prochází méně zpracováním než bílý cukr a zní jako lepší volba. Nutričně, obě sladidla nejsou tak odlišné. Ale jako organické jídlo může organická odpařená třtinová šťáva způsobit mírně lepší volbu, pokud je používána moderovaně.

Bílý cukr, známý také jako běžný nebo stolní cukr, je vyroben z cukrové řepy nebo cukrové třtiny. Zda bílý cukr ve vaší misce pochází z řepy nebo cukrové třtiny, obě podstoupí filtrační proces k odbarvení cukru. Jak název napovídá, organická odpařená třtinová šťáva pochází z cukrové třtiny. Džus z cukrové třtiny je filtrován, odpařen do sirupu, pak krystalizován a vytvrzen. Odpařená třtinová šťáva je opálená a má jemnou chuť melasy.

Výživová složení obou sladidel je velmi podobná. Jedna čajová lžička bílého cukru obsahuje 16 kalorií a 4 gramy uhlohydrátů. Stejná porce organické odpařené třtinové šťávy obsahuje 15 kalorií a 4 gramy uhlohydrátů. Ani jedno ze sladidel není dobrým zdrojem vitamínů, minerálů nebo vlákniny.

Jak bílý cukr, tak i organická odpařená třtinová šťáva jsou považovány za přidané cukry, protože jejich účelem je oslabit potraviny ke zlepšení chuti. Ať už používáte cukr z krabičky nebo z ovoce, používá vaše tělo stejným způsobem, jak je uvedeno v Pokynech pro americkou kuchyni z roku 2010. Nicméně, na rozdíl od cukru, který se přirozeně vyskytuje v kusu ovoce bohatého na vitamíny a minerály, bílý cukr a organická odpařená třtinová šťáva nenabízejí žádnou nutriční hodnotu, pouze kalorie. Omezení celkového příjmu přidaných cukrů, ať už z bílého cukru nebo odpařené rajčatové šťávy, může přispět ke snížení příjmu kalorií, aniž by došlo k ohrožení nutriční kvality vaší stravy.

Pokud potřebujete přidávat k vaší ranní kávě trochu sladidla, může být lepší organickou odpařenou třtinovou šťávou. Jako ekologická strava obsahuje odpařená třtinová šťáva méně pesticidů a bakterií rezistentních vůči lékům. Kromě toho při nákupu biopotravin přispíváte ke snížení znečištění, odpadních vod a erozi půdy. Ekologické potraviny jsou také bezpečnější pro zemědělce a malé živočichy, které žijí v blízkosti farmy, kde se pěstuje cukrová třtina.

O dvou cukrech

Porovnání výživy

Cukr je cukr

Proč je organické lepší