Produkci glukózy z bílkovin nebo tuku

Glukóza je forma cukru, který cirkuluje ve vaší krvi a poskytuje energii všem buňkám vašeho těla. Glukóza je preferovaným zdrojem energie těla a je to jediný, který váš mozek používá. Je to nejjednodušší, aby vaše tělo vyrobilo glukózu ze sacharidů, jako je ovesné vločky, zelené fazole a mrkev, ale pokud poskytnete tělu velmi málo sacharidů, nakonec bude nuceno vyrábět glukózu z materiálů, které má k dispozici: bílkoviny nebo tuky.

Abychom pochopili, jak jsou odlišné procesy metabolismu bílkovin a tuků, pojďme se rychle podívat na to, jak vyrábíte glukózu ze sacharidů. Sacharidy, ať už rafinované nebo složité, jsou jen sérii cukrů navzájem spojených. Podle amerického Dietetického svazu vaše tělo rozkládá tyto cukry na menší kousky. Jakmile jsou cukry redukovány na jejich nejzákladnější formy – laktózu, sacharózu, fruktózu nebo maltózu – pak vaše střevo může absorbovat a poslat je do krevního řečiště jako glukóza nebo krevní cukr.

Když vaše tělo nemá dostatek sacharidů po ruce, bude se obrátit na bílkoviny a tuky, aby se glukóza. Tato reakce se děje v játrech místo zažívacího traktu. Vaše tělo rozkládá bílkoviny, tuky a enzymy, které má k tvorbě glukózy v procesu nazývaném “glukoneogeneze”, nebo při výrobě nového cukru. Spodní strana glukoneogeneze spočívá v tom, že vaše tělo buď roztrhne stávající svaly, aby vyrobilo to, co potřebuje, nebo použije bílkoviny ve vašem jídle, což zabrání těmto bílkovinám, aby vám pomohli vytvořit nové svaly a opravit poškození tkání.

Tuk poskytuje energii do jater, takže může napájet energeticky náročný proces tvorby nové glukózy z bílkovin. Když játra začnou používat tuky, uvolňují ketony jako vedlejší produkt chemické reakce. Ketony poskytují energii pro tělo a pomáhají vám udržet krok, dokud se dlouhý proces přeměny bílkovin nezmění. Ketony jsou ve vodě rozpustné tuky a za běžných okolností opouštějí vaše tělo dechem nebo močí. Pokud jste ve velmi přísné stravě s nízkým obsahem uhlohydrátu, můžete testovat moč, abyste zkontrolovali, zda máte ketózu.

Vaše játra používají pyruvát, laktát, glycerol a aminokyseliny alanin a glutamin pro výrobu nové glukózy. Proces je časově náročný a využívá spoustu energie. Může trvat týden nebo dva, než se vaše tělo stane efektivním při glukoneogenezi. Během této doby udržují ketony váš systém. Pokud se snažíte, aby vaše tělo spalovalo tuky a bílkoviny pro paliva místo sacharidů, je důležité jíst dostatek bílkovinných zdrojů, aby nedošlo k tomu, že vaše tělo zachrání vlastní svalovou tkáň.

Sacharidy

Glukoneogeneze

Tlustý

Protein