Cvičení pro sílu překážek

Hurdling je jednou z nejnáročnějších událostí na trati a na poli. Protivník musí posilovat a pracovat na několika různých svalech ve svém tréninku. Sílový trénink pro překážky se obecně zaměřuje na cvičení pro kyčelní flexory, lýtka a dolní část zad.

Traťový a terénní trenér John McNichols doporučuje, aby hráči prováděli olympijské výtahy a přidali tak výbušnost, kterou potřebujete při překážkách. Všechny výtahy jsou složené cviky, které zahrnují několik svalových skupin. Patří sem lavičky, dřepy, mrtvé lifty a závěsy. Lavička tiskne horní část těla, dřepy, nohy, mrtvé práce, práce na zádech a nohou a zavěšení čistí práce boky, kolena, ramena a lokty.

Zpevnění jádra zahrnuje všechny svaly, které stabilizují páteř a pánvi, nejen břicho. Sports Fitness Advisor tvrdí, že tyto svaly jsou důležité, protože ve sportu zvyšují výkon, od jádra až po nohy, paže a ramena. Je to všechno součást té výbušné síly, kterou potřebujete efektivně bránit přes překážky. Existují nekonečné způsoby výcviku jádra, včetně zabudování jednopodlažních verzí standardních výtahů nebo výtahů, které se provádějí na jiných plochách, než je standardní lavička. Sportovní poradce v oblasti sportu doporučuje začlenit stabilní míčky, lékárničky a balanční desky, aby vynucovaly jádro, aby pomohly vyvážit tělo během vzpírání.

Zlepšení flexibility vašich boků bude fungovat pouze ve vaší prospěch při zvedání nohou přes překážky. Posilujte flexotičky kyčelního kloubu pohybem adduktoru odporového pásu. Připojte odporový pás k kotníku a vytáhněte připevněnou nohu přes přední část těla přes druhou nohu. Kromě toho existují některé stroje pro trénování adduktorů, které pracují se stejnými svaly. Calf zvyšuje trénink lýtka a dolních svalů nohou. Mohou vám pomáhat nejrůznější povyky, z nichž všechny zahrnují stoupání na prsty a nucení těl a prstů k podpoře váhy. Squats a deadlifts také trénují kyčelní flexory pro výbušný pohyb.

Provádění skutečných hurdlingových událostí a sprintování s váhami nebo odporem může pomoci při budování síly pro činnost při odstranění odporu. Různé tréninkové nástroje obsahují padáky, vážené vesty, závaží pro nohy a sáňky. Všechny tyto síly přinutí sportovce, aby vytáhl extra váhu a vybudoval specifické svaly používané při překážkách. Postupujte s těmito pohyby pomalu, aby se vaše svaly přizpůsobily hmotnosti a zabránily zranění.

Olympijské vleky

Posílení jádra

Hip Flexors

Vážené překážky a běh